Dámské tričko

Dámské tričko má ve svém šatníku snad každá z nás. Je to pohodlný kousek oděvu, jenž spatřil světlo světa v období první světové války, kdy se začalo dostávat díky své strohosti do popředí zájmu. Dnes ho nosíme snad k čemukoliv a kromě komfortu, který nabízí, představuje i prostor pro umělecké sebevyjádření.

Moderní podoby dámského trička

Oblíbená trička provází celý náš život a někdy je nám líto je vyhodit, když z nich vyrosteme nebo jsou už obnošené. V takových případech se jim snažíme vdechnout nový život třeba pomocí různých úprav. Díky tomu se také zrodily nové podoby oděvů jako jsou tílka, polokošile nebo krátké topy. Obecně dámské tričko může mít různé formy. Návrháři se předhánějí, kdo představí originálnější tričko, a tak vymýšlejí nové vzory, různé potisky, zdobení a používají kontrastní barvy. V současné době jsou velice moderní trička v neonových barvách, která září na míle daleko nebo krajková dámská trička. Krajkové dámské tričko může být buď celé krajkované, v tom případě se pod něj obléká tílko, nebo může mít jen krajkové detaily.

Dámské tričko jako místo pro sebevyjádření

Trička se také stala zájmem některých umělců a designerů, kteří na ně malují, šijí či lepí. Existují také trička s vtipnými nápisy, meme obrázky, motivačními citáty či různými slogany. Díky tomu každý může snadno vyjádřit svůj názor, životní cíl nebo samotný přístup k životu. Technologie potisků je navíc tak vyspělá, že na hrudi klidně můžete nosit dokonale vytištěnou fotku svého oblíbeného zpěváka nebo své rodiny. Poslední roky obchody zahltily tak zvaná 3D trička, z nichž obrázek opticky vystupuje. Zvláštní skupinu dámských triček pak tvoří trička funkční, o něž je skutečně velký zájem. Jsou totiž určena ke sportování, protože odvádí pot od těla a zabraňují prochladnutí.