Dámské oblečení

Dámská móda se v průběhu historie výrazně měnila. Některé kousky oblečení dokonce původně nebyly určeny pro ženy. Například proslulé džíny, které byly vyrobeny s cílem posloužit horníkům v období kalifornské zlaté horečky. Do dámských šatníků se dostaly v šedesátých letech dvacátého století díky Marilyn Monroe a pomocí filmu Mustangové, v němž hrála. Dalším takovým druhem oblečení jsou vesty, jež dříve sloužily hlavně mužům a jejím kapesním hodinkám. Pak také existuje oblečení, které dnes řadíme do ženského šatníku a připadá nám pro ženy zcela typické, avšak v některých zemích tento kus stále ještě využívají i muži. Jde o sukni a její mužskou variantu neboli kilt. Kilt je součástí tradičního skotského národního kroje, a i dnes si zachovává své nezastupitelné místo v pánském šatníku Skotů.

Výsadou dámského oblečení zůstává podprsenka

V současné době do dámského oblečení řadíme všechny základní druhy oblečení, které známe, stejně tak jako do šatníku pánského. Přes spodní prádlo, trička, kalhoty i bundy a kabáty. Všechny tyto druhy můžete najít jak v pánském, tak i dámském šatníku, jen v odlišném provedení. Výsadou dámského oblečení však stále zůstávají podprsenky, jež slouží k podepření a vymodelování poprsí. První primitivní podprsenku vyvinula Mary Phelps Jacobová, která se připravovala na ples, ale bohužel pod jejími šaty proznačoval korzet. Musela ho proto něčím nahradit, a tak si sama vyrobila jednoduchou podprsenku z jedné stuhy a dvou kapesníčků.

Aktuální trendy v dámském oblečení

Dnešní dámské oblečení hýří barvami, vzory, nápisy, nášivkami a rozmanitými střihy. Hlavním mottem je: „Zapomenout na pravidla“. Kombinují se zdánlivě odlišné kusy oblečení a ženy se vracejí k pánským střihům. Obléknout si černou koženou bundu na romantické květované šaty se nejeví vůbec jako špatný nápad. Ba naopak, čím odvážněji oblečení zkombinujete, tím módnější outfit vytvoříte!