Dámské kabáty

Dámský kabát slouží ženám především v chladných ročních obdobích jako svrchní část oděvu. Jeho původ sahá až do středověku, kdy stejně jako dnes plnil stejnou funkci, a to tu, že svého majitele chránil před deštěm, sněhem a zimou. Od té doby vyspěl do elegantní podoby, která již nepůsobí pouze účelně, ale také splňuje funkci estetickou.

Jaké druhy dámských kabátů existují?

Nejslavnějším druhem kabátu je trenčkot, který vznikl za první světové války a nosily je vojenští důstojníci. Dnes trenčkot nosí jak muži, tak ženy a k těm nejvíce ikonickým kouskům patří trenčkot od britské značky Burberry. Ten je legendární dvouřadým knoflíkovým zapínáním a kostkovanou podšívkou. A ačkoliv je tento oděv velice oblíbený ve všech evropských zemích, bude vždycky spjat s britským módním stylem. Dámské kabáty se také mohou dělit podle období, v němž jsou nošeny. Dámský zimní kabát tedy slouží v období zimy k zahřátí a udržení tepla. Často je doplněný kapucí nebo límcem, čímž ještě více zahřeje. Kromě toho jsou zimní kabáty opatřené prošíváním, výplní a dlouhým rukávem. Dámské podzimní či jarní kabáty jsou již ušité z lehčího materiálu. Dále dámské kabáty rozdělujeme podle délky na dlouhé, krátké a kabátky do pasu.

Kam nosit dámské kabáty?

Kabát má většinou elegantní vzhled, proto ho můžete obléct přes společenské šaty, až půjdete například do divadla. Vždy je ale slušností, nechat si kabát uložit do šatny. Další využití kabátu záleží na vás. Jsou volnočasové, sofistikované a variabilní. Novinkou posledních let jsou kabáty softshellové, jež jsou vhodné pro náročné sportovní nadšence. Vyrobeny jsou ze speciální embosované směsi polyesteru a nylonu, která úspěšně odolává dešti a větru. Mimo jiné je to také materiál pružný, prodyšný a příjemný.