Dámské bundy

Dámské bundy jsou nezbytným kouskem oblečení každého ženského šatníku. Zachraňují nás před chladným deštivým počasím a těší nás svým praktickým, leč důmyslným provedením. Vše, co si od dámských bund můžeme přát, je právě jejich snadné kombinování s ostatními modely ze svého šatníku, tak nekonvenční vzhled. Naštěstí je z čeho vybírat, takže se daří najít vhodnou bundu, která splňuje všechna kritéria.

Jak lze rozdělit dámské bundy?

Dámské bundy lze dělit do kategorií podle ročních období, barev nebo stylu. Nejčastějším dělením je ale právě to podle roční doby, ve které se bunda nosí. Dámské jarní a podzimní bundy jsou většinou dost podobné jak střihem, tak materiálovým složením. Zcela odlišné jsou pak bundy zimní nebo letní, jejichž materiál, střih i provedení musí splňovat určité nároky. Každá správná zimní bunda by například měla odolávat sněhu, větru či dešti a měla by udržovat teplo.

Trendy dámské bundy

Stejně tak jako jakékoliv jiné oblečení, i dámské bundy podléhají určitým módním trendům. K módní stálici patří dámské džínové bundy, jejichž vzhled může být opraný či lehce potrhaný. Poslední trendy navíc představují denimové dámské bundy s veselými nášivkami. Ty přinášení do ženského šatníku svěžest a inovaci. Naopak dámskou bundou, která se drží na žebříčku nejoblíbenějších bund již několikátý rok, je tak zvaný bomber neboli bunda do pasu s dolním okrajem prošitým gumou. Střih zůstává každý rok stejný. To, co se však mění, je její vzor nebo potisk. I bombery letos na jaře přepadly hravé nášivky plné květinových nebo komiksových motivů. Další dámská bunda, která si rozhodně zaslouží pozornost, je křivák a koženková dámská bunda. Jde o základní kousky dámského šatníku, a to především v černé barvě. Hodí se totiž ke všemu a každý outfit díky nim vypadá mnohem více přitažlivě.