Dámské mikiny

Mikina je kousek oblečení vhodný pro každodenní nošení. Nosíme ji do školy, pro doma, ven s přáteli, ale i do posilovny. A právě tak mikina vznikla. Původně to bylo oblečení pro sportovce, konkrétně pro hráče amerického fotbalu. Dnes ji ale můžeme vidět na komkoliv a téměř kdekoliv.

V jakém stylu dámské mikiny nosit?

Dámská mikina je ideálním kouskem pro sportovně založené ženy. To ale neznamená, že si ji nemůže pořídit i žena, jejíž šatník je elegantnějšího rázu. Současným trendem totiž je kombinovat protichůdné styly, které se k sobě zdánlivě vůbec nehodí. Zajímavého a trendy outfitu tedy lze dosáhnout kombinací sportovní mikiny a elegantní pouzdrové sukně s lodičkami, nebo jednobarevných legín s oversize mikinou. Kromě toho dámské mikiny umí skvěle posloužit v situaci, kdy nevíte, co právě na sebe.

Typy dámských mikin

Mikiny od doby svého vzniku dospěly do různých extravagantních podob. Stále ale můžete sehnat i ty klasické s kapucí či klokankou neboli velkou kapsou na přední straně. Některé dámské mikiny se přetahují přes hlavu, jiné jsou zase opatřeny zipy. Zipové zapínání může být ve svislé formě na přední straně, ale i na boku. Někdy se dokonce šijí mikiny se šikmým zipem, čímž dámská mikina získává více na zajímavosti. Všechny typy ale působí sportovně a volnočasově, proto je třeba uvážit, kam je nosit. Dámská mikina rozhodně nepatří na společenskou událost nebo významnou formální příležitost.

Funkční dámská mikina

V posledních letech se velkým hitem staly funkční dámské mikiny, které jsou vyrobeny za sportovním účelem. Buď udržují tělesné teplo, nebo naopak chladí, záleží na materiálovém složení a formě zpracování. Oblečení, které udržuje teplo, ale spíše říkáme termo prádlo. Výhodou takového funkčního prádla je odvod tělesné vlhkosti, která se během sportu vytváří, od pokožky, čímž se zvyšuje tepelný komfort.