Jarní bundy

Jaro, jako přechodné období mezi zimou a létem, je specifické v mnoha směrech. Co se týče oblečení, rozhodně se na jaře neobejdete bez pořádné jarní bundy, která vás ráno zahřeje a odpoledne, když se teploty vyšplhají trochu výš, zase překvapí svojí lehkostí. Je proto důležité zaměřit se na správný a pečlivý výběr tak, aby vám jarní bunda vyhovovala po všech stránkách.

Jaké druhy jarních bund existují?

Jarní bundy, tak jako jiné kusy oblečení, jsou k dostání v různých formách. K těm v současné době velice oblíbeným patří bomber neboli lehčí bunda vpředu na zip, jejíž dolní okraj je stažen pomocí široké gumy. Tím vzdáleně připomíná mikinu bez kapuce. Dalším typem jarní bundy je parka, která propojuje elegantní a sportovní styl. Jedná se o delší bundu zakrývající velkou část těla, včetně hýždí a stehen. Každá správná parka má také límec, dlouhé rukávy a kapuci, jež vás ochrání před nepříznivými vlivy jarního počasí. Mezi nadčasové kousky jarních bund dále patří koženkové bundy, o nichž se ví, že jsou proslulé svojí snadnou údržbou, dobrou cenovou dostupností a univerzálností. Trendem posledních let jsou pak funkční bundy, které jsou sportovnějšího rázu. Naopak mezi stálou klasiku patří jarní bundy z denimu.

Jaký materiál vybírat?

Ať už si ale vyberete jakýkoliv typ jarní bundy, musíte se v ní cítit dobře. Také je třeba se při výběru nenechat okouzlit pouze vzhledem nebo cenou, ale zaměřit svoji pozornost i na materiálové složení. Jarní bunda by měla být ideálně nepromokavá, větruvzdorná, prodyšná a praktická.

Co se týče pánských jarních bund, i zde je z čeho vybírat. Navrženy jsou ve stejných stylech jako dámské jarní bundy, jen neztrácejí smysl pro praktičnost. Proto jsou často opatřené kapucemi a větším množstvím kapes. Vyráběny jsou z teplákoviny, bavlny, koženky a softshellu v kombinaci s neoprenem či nylonem.