Dámská trička

Trička obecně patří k nejoblíbenějším kouskům oblečení vůbec. Alespoň jedno vlastní každý. Nosíme je každodenně a takřka kamkoliv. Přitom málokdo ví, že tričko bylo původně součástí uniformy posádky amerických ponorek.

Jak a kdy přišla trička na svět?

Tričko představuje odklon od honosných oděvů a návrat ke střídmosti, který také úzce souvisí s obdobím po první světové válce. V této době v módě začala vládnout strohost a jednoduchost. Ženy začaly nosit kalhoty a trička se začala dostávat do popředí zájmu. Do roku 1944 trička nosili většinou dělníci a mechanici vykonávající těžkou práci, a kterým pohodlí pramenící právě z triček přinášelo jakousi úlevu. O několik let později trička proslavil americký filmový herec Marlon Brando, čímž oslovil mnoho teenegerů. Každý chtěl vypadat stejně ležérně jako on, a tak popularita triček rapidně stoupla. V šedesátých letech jejich obliba ještě vzrostla, a to díky potisku disneyovských postaviček. Následných hitem byla trička batikovaná, která se stala symbolem hnutí hippies.

Původ trička s nápisem

Dnes jsou trička neformální variantou košile, i přesto že se někdy šijí s límečkem nebo dlouhým rukávem. Můžete pomocí něj vyjádřit svůj postoj k životu i styl. Tisknou se na něj totiž různé potisky nebo nápisy. Jeden čas byly velice oblíbená trička s potiskem obličeje slavných osobností, například Marilyn Monroe. Stálým trendem jsou naopak trička s nápisem „I Love…“, která vznikla v sedmdesátých letech v New Yorku kvůli turistům. Do dnes se tato trička vyrábí, a to nejen v New Yorku, ale po celém světě s různými nápisy měst.

Nová éra

S příchodem internetu vznikla tak zvaná vtipná trička, na nichž můžete objevit meme, různá motta, hlášky z filmů, vtipy. Trička se stala sebevyjádřením a prostorem, pomocí něhož můžete všem ukázat svůj vztah k umění a designu.