Legíny

Legíny jsou spodní díl oděvu připomínající kalhoty, které těsně obepínají nohy. Tím ve světě vzbuzují pohoršení, ale i pozitivní ohlasy. Mají dlouholetou tradici sahající až do období renesance, kdy je nosili zejména muži. Dnes jim dávají přednost spíše ženy, a to z mnoha důvodů. Jedním z nich je ten, že nechávají vyniknout postavu a ženské křivky, čímž přitahují kýženou pozornost mužů. Druhým důvodem je jejich bezkonkurenční pohodlí, které při každodenním nošení poskytují.

Z historie

V minulosti legíny tvořily dva kusy nohavic a sloužily k zahřátí. V období renesance spadaly do šatníku neurozených i vznešených pánů a představovaly model, bez nějž se nelze obejít. Podobné úzké kalhoty z jelenice nosili také američtí indiáni a později kovbojové, pro něž znamenali ochranu při jízdě na koni. V jiných zemích, kde neustále vládne zima a chlad, pak legíny od pradávna plnily právě funkci zahřívací. Od devatenáctého století je prvně oblékly ženy pod krinolíny. Do širokého povědomí a do podoby, kterou známe dnes, však legíny dospěly až v osmdesátých letech, a to pod vedením filmu Flash Dance. Do té doby byly používány pouze jako oděv určený pro sportovce.

Jak nosit legíny?

V posledních letech legíny vyvolávají řadu diskuzí, které vznikly na základě příběhu dívek vykázaných z letadla, protože na sobě měly právě legíny. Tento incident rozproudil pobouření mezi ženami a rozdělil je na dva tábory – zastánkyně legín a jejich odpůrkyně. Některé na legíny nedají dopustit, jiné by si je neoblékly nikam jinam než do posilovny. Otázkou tedy zůstává, jak a kam legíny nosit? Pravdou je to, že legíny si může dovolit nosit jen hrstka žen, protože žádná z nás nemá bezchybnou postavu. Proto by se vždy měly kombinovat s delším topem, jenž zakryje zadeček a nikdy by neměly být součástí společenského outfitu.