Letní šaty

Letní šaty se od těch pro celoroční použití zásadně liší. A to jak materiálovým složením, tak i barvou, celkovým stylem a střihem. Není pravdou, že letní šaty mají pouze kratší délku, nosí se totiž i dlouhé letní šaty, které často bývají opomíjeny nebo dokonce zaměňovány za šaty společenské, což je velká škoda.

Materiál vhodný na léto

Nejlepším materiálem pro šaty na léto je čistá bavlna, která je dostatečně prodyšná, příjemná na dotek a pohodlná. Kromě toho se jedná o materiál přírodní, což v překladu znamená pro tělo přirozený. Jednu nevýhodu ale bavlna má, a to tu, že je málo poddajná, tudíž některé druhy oblečení vyžadují příměs elastanu, který ji změkčí. Další úžasnou letní látkou, v níž se nebudete potit, je viskóza, jež pochází z bavlny. A ačkoliv se nejedná o čistě přírodní materiál, má skvělé vlastnosti, které v teplých dnech obzvláště oceníte. K nim například patří neschopnost žmolkovat a tvořit smítka. Dále je viskóza splývavá, chladivá, jemná a takřka éterická. Nejžádanější a nejkvalitnější jsou však hedvábné letní šaty, jejichž předností je lehkost, pevnost a lesk. Zapomenout nesmíme ani na len, tradiční látku ideální na léto, z něhož si ušil kalhotky sám slavný český Krteček. Lněný materiál je chladivý, dobře absorbuje vlhko a skvěle drží tvar.

Jakou zvolit délku letních šatů?

Ideální délku letních šatů nelze tak snadno určit. Záleží na tom, co vám a vaší postavě vyhovuje. Trendy se neustále mění, a tak s každým rokem můžeme na poli módy pozorovat něco jiného. V 90.letech k oblíbeným patřily šaty babydoll s drobnými kytičkami nebo set šatů a legín. Dnes jsou velkým hitem maxišaty v pestrobarevném provedení na tenká ramínka nebo pouze ve střihu nad prsa. Kromě maxi nebo mini délek se nosí i tak zvané midi šaty, které končí těsně v oblasti kolen.